Tellurium Q jest jedną z firm, które podchodzą do projektowania okablowania w dość nietypowy sposób. Jej filozofia opiera się na badaniach nad faktycznym procesem przepływu sygnału elektrycznego. Brytyjczycy najwyraźniej nie lubią się z nikim dzielić swoimi odkryciami, bo o wewnętrznej budowie kabli nie wiadomo prawie nic. Na stronie internetowej firmy możemy poczytać o tym, jak po raz pierwszy dostarczono kable do dealerów i jak entuzjastyczne były ich reakcje, jak szybko posypały się pierwsze zamówienia i ilu zadowolonych klientów napisało o swoich wrażeniach odsłuchowych, ale jeśli chcielibyśmy dowiedzieć się, czy w środku są druty z miedzi, srebra czy jakiegoś zupełnie egzotycznego materiału, jedynym sposobem będzie zakup kabli i rozprucie ich na części. Audiofile z pewnością woleliby poczytać o czystości miedzi, geometrii, wysokiej klasy dielektrykach i innych tego typu szczegółach technicznych, jednak Tellurium Q wychodzi z założenia, że podawanie wszystkich danych i publikowanie w sieci przekrojowych zdjęć kabli doprowadziłoby do ich kopiowania. Użytkownicy wiedzą, że priorytetem dla brytyjskich konstruktów jest walka ze zniekształceniami fazowymi - coś, o czym inni producenci okablowania piszą albo rzadko, albo wcale. Geoff Merrigan mówi prosto i bez żadnej ironii - jeśli nie wierzysz, że nasze kable mogą coś dać, nie słuchaj ich, a jeśli spróbowałeś i nie słyszysz różnicy - nie kupuj. Mimo to, wielu klientów spróbowało i oceniło te przewody pozytywnie, dzięki czemu firma została wyróżniona biznesową nagrodą Królowej Brytyjskiej - Queen's Awards for Enterprise.

Co czyni kable Tellurium Q wyjątkowymi?

Bogata oferta

W ofercie Tellurium Q można znaleźć przewody niemal wszystkich typów, od modeli budżetowych po te stworzone z myślą o najbardziej wymagających audiofilach. Jeśli wymarzysz sobie jakieś kable, na pewno znajdziesz je w katalogu tej marki.

Niskie zniekształcenia

Produkty Tellurium Q to pierwsze kable zaprojektowane tak, by zlikwidować zniekształcenia fazowe. Aby to osiągnąć, przy tworzeniu tych kabli kluczowe było uzyskanie odpowiednich parametrów elektrycznych i mechanicznych.

Naturalny dźwięk

Kluczem do sukcesu okablowania Tellurium Q jest z pewnością ich uniwersalne, dobrze zrównoważone brzmienie. Brytyjscy konstruktorzy dbają o każdy aspekt przekazu muzycznego, dzięki czemu podczas odsłuchu niczego nam nie brakuje.

Made in UK

Wszystkie przewody marki Tellurium Q są nie tylko projektowane, ale także wytwarzane w Wielkiej Brytanii. Dzięki temu każdy etap procesu produkcji może być ściśle kontrolowany i przebiega w optymalnych warunkach.

Niezliczone nagrody

Produkty marki Tellurium Q zostały nagrodzone przez specjalistyczne magazyny, takie jak Hi-Fi World, 6Moons, Hi-Fi+, Mono & Stereo, Hi-Fi Choice, Stereophile, Fidelity Online, Audio Stream, Tone Audio, HiFi Pig, Stereo Times, The Ear czy Stereonet.

Zaufanie klientów

Okablowanie Tellurium Q niezmiennie cieszy się ogromnym zaufaniem audiofilów. Można powiedzieć, że jest to sympatia wyrażona w kilometrach, bo właśnie o takiej skali zjawiska mówimy. Zresztą, łatwo przekonać się o tym, sprawdzając przewody Tellurium Q!

Poznaj ofertę Tellurium Q

Blue II

Seria Blue II to najpopularniejsze kable marki Tellurium Q. Przewody z oznaczeniem Blue II z zewnątrz wyglądają tak samo, jak modele z pierwszej serii Blue, jednak zmiany w ich konstrukcji wewnętrznej są bardzo istotne i umożliwiają uzyskanie jeszcze lepszego brzmienia za przyzwoite pieniądze.

Ultra Blue

Opierając się na mocnych stronach nagrodzonego kabla Blue i idąc znacznie dalej, model Ultra Blue został opracowany z myślą o kinie domowym, instalacjach i dobrej wydajności hi-fi. Jeśli lubisz pełny, bogaty, czysty dźwięk, musisz posłuchać swojego systemu spiętego przewodami Ultra Blue.

Blue Diamond

Przewody z serii Blue Diamond są tak naprawdę blisko spokrewnione z modelami należącymi do serii Ultra Black, z tym, że Blue Diamond nieco lepiej pasują do rozjasnionych systemów - potrafią delikatnie wygładzić ich dźwięk. Brzmienie kabli Blue Diamond można określić mianem słodkiego.

Black II

Black był pierwszym kablem firmy Tellurium Q. I to nie byle jakim. Kiedy go zaprojektowano, prototyp został udostępniony dealerom, a ich komentarze i uwagi sprawiły, że gotowy model trafił do sprzedaży. Recenzenci nie mogli uwierzyć, że przewód tej klasy może konkurować ze znacznie droższymi produktami.

Ultra Black II

Od pierwszego dnia prac nad tworzeniem naszych kabli chcieliśmy tak naprawdę stworzyć model, który obecnie nazywa się Ultra Black II. Przekazując naszemu brytyjskiemu dystrybutorowi prototyp nowego kabla, który z wyglądu bardziej przypominał wąż strażacki niż topowe osiągnięcie w zakresie brzmienia, powiedzieliśmy czego można się po nim spodziewać.

Black Diamond

Nasz do niedawna topowy model kabli Graphite brzmiał znakomicie w większości systemów, w których był wykorzystywany, aczkolwiek kilka razy dostaliśmy także informację zwrotną, iż w kilku systemach nie sprawdził się na miarę oczekiwań, jako że wprowadzał pewne pogrubienie dźwięku. Mimo, że takich raportów dostaliśmy zaledwie kilka, był to wystarczający impuls dla naszego działu badań i rozwoju, by znaleźć przyczynę i rozwiązanie tej kwestii.

Silver II

Przewody z serii Silver zostały zaprojektowane dla tych, którzy kochają szczegóły. W przypadku modeli Ultra Silver górny skraj pasma jest niezwykle szczegółowy, bez żadnej szorstkości. Podczas gdy kable Black (Black, Ultra Black i Black Diamond) można sklasyfikować jako naturalne, w kablach z serii Silver usłyszymy więcej przestrzeni i detali, z poszerzoną górą pasma. Z tego powodu ogólna wydajność serii Silver wykracza poza możliwości kabli z serii Black.

Ultra Silver

Kable z serii Ultra Silver wyróżniają się na tle serii Black i Ultra Black, ponieważ skupia się jeszcze bardziej na szczegółach. Podczas gdy gama Black została opisana jako naturalna, o Ultra Silver mówi się w kategoriach niesamowitego poziomu szczegółów.

Silver Diamond

Silver Diamond to kable, których nie byliśmy pewni (chociaż mieliśmy nadzieję, że się uda). Każdy kabel dowolnego producenta jest filtrem elektronicznym, czy tego chcesz, czy nie - to po prostu fakt z życia. Będąc filtrem, każdy kabel powoduje problemy z relatywną relacją fazową sygnału. Dlatego skorzystaliśmy z naszych badań i staraliśmy się przesunąć koncepcję neutralnego filtra tak dalece, jak to możliwe.

Statement

Często zadawane jest pytanie o Tellurium Q, co robimy, aby nasze kable działały tak dobrze? Prosta i niezadowalająca odpowiedź jest taka, że ​​robimy razem wiele małych rzeczy, które stają się bardzo ważne z punktu widzenia końcowego wykonania. Ludzie wychodzą z założenia, że ​​aby uzyskać najlepsze brzmienie, trzeba użyć najszybszego przewodnika - trzeba użyć czystego srebra czegoś jeszcze lepszego.

Odwiedź stronę producenta