Często zadawane jest pytanie o Tellurium Q, co robimy, aby nasze kable działały tak dobrze? Prosta i niezadowalająca odpowiedź jest taka, że ​​robimy razem wiele małych rzeczy, które stają się bardzo ważne z punktu widzenia końcowego wykonania. Ludzie wychodzą z założenia, że ​​aby uzyskać najlepsze brzmienie, trzeba użyć najszybszego przewodnika - trzeba użyć czystego srebra czegoś jeszcze lepszego. Co jest również jednym z powodów bezcelowego pogoni za dziewiątkami, do czystości 99,9999999%, jakby to było najważniejsze...

O dziwo, aby uzyskać bardziej naturalny dźwięk, nie chodzi tylko o zwykłe przewodzenie. To jest powód, dla którego każdy przewodnik od dowolnego producenta kabli na tej planecie będzie działał jak filtr elektroniczny i przez to różne częstotliwości względem siebie są przesuwane wraz z każdym przechodzącym materiałem, a także wpływają na nie izolatory, geometrie, ekranowanie itp. Ciekawostką jest to, że materiały mają różny wpływ na zakresy częstotliwości. To naprawdę dobrze dostrojony balans. To model, którego używamy, sposób myślenia o rozwoju kabli. W laboratoriach Bella w 1930 roku odkryto, że przejściowe zniekształcenia fazowe wpływają na naturalność głosów. Oczywiście jest wiele rzeczy, które składają się na to, że kable Statement zdobywają tak wiele nagród i pierwszych miejsc. Ale ta naturalność jest jednym z głównych czynników, których słuchamy w gotowym do produkcji kablu.

Ten proces testowania jest bardziej iteracyjny niż ludzie mogą sobie wyobrazić. Nawet do lutowia, którego używamy. W żadnym wypadku nie jest to standard dla przemysłu audio i próbowaliśmy wielu miksów i różnych procentowych zawartości srebra w lutowiu, ale pod koniec naszych testów i rozwoju stwierdziliśmy, że mamy lut bez żadnego srebra (również bez ołowiu). Złącza mogą wyglądać stosunkowo zwyczajnie, ale mają wiele warstw poszycia i nie zawsze są to materiały, których można by się spodziewać. Jest jeszcze więcej szczegółów i precyzji w samym procesie galwanizacji, ponieważ określamy grubość poszycia i to, co ma być w kąpieli galwanicznej, a co nie. To tylko kilka drobnych szczegółów, które składają się tylko na małą część jednego kabla. W przypadku pozostałych produktów szczegółowość, precyzja i staranność są takie same. Każdy mały krok wymaga kontrolowanego słuchania i testowania innych opcji, co jest niezwykle czasochłonne, ale miejmy nadzieję, że wyniki mówią same za siebie.

Z tego, czego się nauczyliśmy, zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku lat, byliśmy w stanie skonstruować kable Statement. Stanowią one oświadczenie Tellurium Q dotyczące wydajności, która naszym zdaniem jest obecnie możliwa. Mamy nadzieję, że dzięki kablom Statement będziesz bardziej zadowolony ze swojego systemu hi-fi.

"Mógłbym zachwycać się tym niezwykłym kablem, ale zdaję sobie sprawę, że przy tej cenie mi nie uwierzysz. Jedyny sposób, aby to odkryć, to posłuchać samemu. Ale strzeż się - kiedy usłyszysz to, co Tellurium Q jest w stanie zrobić, nie zapomnisz tego doświadczenia. Zostałeś ostrzeżony!"

Hi-Fi+

STATEMENT RCA CABLE

Interkonekt analogowy RCA
21600 zł/1 m

Znajdź dealera

STATEMENT RCA CABLE


STATEMENT XLR CABLE

Interkonekt analogowy XLR
23700 zł/1 m

Znajdź dealera

STATEMENT XLR CABLE


STATEMENT PHONO CABLE

Interkonekt gramofonowy
43500 zł/1 m

Znajdź dealera

STATEMENT PHONO CABLE


STATEMENT SPEAKER CABLE

Kabel głośnikowy
43500 zł/2 x 2,5 m

Znajdź dealera

STATEMENT SPEAKER CABLE


STATEMENT JUMPERS

Zworki do kolumn głośnikowych
4800 zł/4 x 30 cm

Znajdź dealera

STATEMENT JUMPERS


STATEMENT POWER CABLE

Kabel zasilający
23700 zł/1,5 m

Znajdź dealera

STATEMENT POWER CABLE