Seria Blue II to najpopularniejsze kable marki Tellurium Q. Przewody z oznaczeniem Blue II z zewnątrz wyglądają tak samo, jak modele z pierwszej serii Blue, jednak zmiany w ich konstrukcji wewnętrznej są bardzo istotne i umożliwiają uzyskanie jeszcze lepszego brzmienia za przyzwoite pieniądze. Jesteśmy przekonani, że przewody z nowej serii Blue II przypadną do gustu wszystkim melomanom tak samo, jak modele z oryginalnej linii Blue. Można powiedzieć, że jest to sympatia wyrażona w kilometrach, bo właśnie o takiej skali zjawiska mówimy.

Wewnętrzne zmiany wprowadzone w kablach z serii Blue II objęły właściwie wszystkie ważne elementy - przewodniki, ekranowanie, geometrię i materiał zastosowany w roli dielektryka. Nowa seria składa się z kabla głośnikowego, interkonektu analogowego oferowanego w wersji zbalansowanej (XLR) i niezbalansowanej (RCA) oraz zworek, które cieszą się sporym zainteresowaniem klientów korzystających z kolumn z podwójnymi lub potrójnymi gniazdami. Kable cyfrowe z oznaczeniem Blue II nie różnią się konstrukcyjnie od modeli z serii Blue.

Głośnikowy Blue II został zaprojektowany jako towarzysz modelu Black i został opisany przez jednego ze znanych producentów głośników jako posiadający "dobry środek, ale cichszy dźwięk" niż głośnikowy Black. Interkonekt Blue II - podobnie, jak w pierwszej odsłonie tej serii - nie został stworzony jako samodzielny produkt, ale zaprojektowany tak, aby doskonale współpracował z "niebieskim" kablem głośnikowym. W ten sam sposób powstały zworki do zestawów głośnikowych. Będą one działały z dowolnymi przewodami zastosowanymi między wzmacniaczem a kolumnami, jednak najlepsze efekty mamy uzyskać właśnie w połączeniu z głośnikowym Blue II. Wszystkie modele z nowej serii charakteryzują się lekko ocieplonym, płynnym, muzykalnym brzmieniem. Można powiedzieć, że są to kable wyrozumiałe dla wszystkich systemów stereo.

"Jestem oczarowany zarówno poprawą wydajności kabli Tellurium Q Blue II w porównaniu z oryginalnymi modelami, jak i tym, jak Blue II radzą sobie z ich bezpośrednią konkurencją."

The Audiophile Man

BLUE II RCA CABLE

Interkonekt analogowy RCA

Znajdź dealera

BLUE II RCA CABLE


BLUE II XLR CABLE

Interkonekt analogowy XLR

Znajdź dealera

BLUE II XLR CABLE


BLUE II SPEAKER CABLE

Kabel głośnikowy

Znajdź dealera

BLUE II SPEAKER CABLE


BLUE II JUMPERS

Zworki do kolumn głośnikowych

Znajdź dealera

BLUE II JUMPERS


BLUE II USB CABLE

Interkonekt cyfrowy USB

Znajdź dealera

BLUE II USB CABLE


BLUE WAVEFORM II DIGITAL RCA CABLE

Interkonekt cyfrowy RCA

Znajdź dealera

BLUE WAVEFORM II DIGITAL RCA CABLE


BLUE WAVEFORM II DIGITAL XLR CABLE

Interkonekt cyfrowy XLR

Znajdź dealera

BLUE WAVEFORM II DIGITAL XLR CABLE

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych, zapoznając się z naszą polityką prywatności.