Seria Blue II to najpopularniejsze kable marki Tellurium Q. Przewody z oznaczeniem Blue II z zewnątrz wyglądają tak samo, jak modele z pierwszej serii Blue, jednak zmiany w ich konstrukcji wewnętrznej są bardzo istotne i umożliwiają uzyskanie jeszcze lepszego brzmienia za przyzwoite pieniądze. Jesteśmy przekonani, że przewody z nowej serii Blue II przypadną do gustu wszystkim melomanom tak samo, jak modele z oryginalnej linii Blue. Można powiedzieć, że jest to sympatia wyrażona w kilometrach, bo właśnie o takiej skali zjawiska mówimy.

Wewnętrzne zmiany wprowadzone w kablach z serii Blue II objęły właściwie wszystkie ważne elementy - przewodniki, ekranowanie, geometrię i materiał zastosowany w roli dielektryka. Nowa seria składa się z kabla głośnikowego, interkonektu analogowego oferowanego w wersji zbalansowanej (XLR) i niezbalansowanej (RCA) oraz zworek, które cieszą się sporym zainteresowaniem klientów korzystających z kolumn z podwójnymi lub potrójnymi gniazdami. Kable cyfrowe z oznaczeniem Blue II nie różnią się konstrukcyjnie od modeli z serii Blue.

Głośnikowy Blue II został zaprojektowany jako towarzysz modelu Black i został opisany przez jednego ze znanych producentów głośników jako posiadający "dobry środek, ale cichszy dźwięk" niż głośnikowy Black. Interkonekt Blue II - podobnie, jak w pierwszej odsłonie tej serii - nie został stworzony jako samodzielny produkt, ale zaprojektowany tak, aby doskonale współpracował z "niebieskim" kablem głośnikowym. W ten sam sposób powstały zworki do zestawów głośnikowych. Będą one działały z dowolnymi przewodami zastosowanymi między wzmacniaczem a kolumnami, jednak najlepsze efekty mamy uzyskać właśnie w połączeniu z głośnikowym Blue II. Wszystkie modele z nowej serii charakteryzują się lekko ocieplonym, płynnym, muzykalnym brzmieniem. Można powiedzieć, że są to kable wyrozumiałe dla wszystkich systemów stereo.

"Jestem oczarowany zarówno poprawą wydajności kabli Tellurium Q Blue II w porównaniu z oryginalnymi modelami, jak i tym, jak Blue II radzą sobie z ich bezpośrednią konkurencją."

The Audiophile Man

BLUE II RCA CABLE

Interkonekt analogowy RCA
950 zł/1 m

Znajdź dealera

BLUE II RCA CABLE


BLUE II XLR CABLE

Interkonekt analogowy XLR
1199 zł/1 m

Znajdź dealera

BLUE II XLR CABLE


BLUE II SPEAKER CABLE

Kabel głośnikowy
555 zł/2 x 2,5 m

Znajdź dealera

BLUE II SPEAKER CABLE


BLUE II JUMPERS

Zworki do kolumn głośnikowych
310 zł/4 x 30 cm

Znajdź dealera

BLUE II JUMPERS


BLUE II USB CABLE

Interkonekt cyfrowy USB
950 zł/1 m

Znajdź dealera

BLUE II USB CABLE


BLUE WAVEFORM II DIGITAL RCA CABLE

Interkonekt cyfrowy RCA
1199 zł/1 m

Znajdź dealera

BLUE WAVEFORM II DIGITAL RCA CABLE


BLUE WAVEFORM II DIGITAL XLR CABLE

Interkonekt cyfrowy XLR
1199 zł/1 m

Znajdź dealera

BLUE WAVEFORM II DIGITAL XLR CABLE