Niewiele trzeba mówić o kablu głośnikowym Ultra Blue II. Poprzednia wersja wygrała nagrodę HiFi Pig i nagrody Tone Audio za wyjątkową wartość. Ultra Blue II jest lepszy, znacznie, słyszalnie lepszy… i kosztuje tyle samo, co wersja pierwsza.

Seria Ultra Blue II to trzy, a właściwie dwa przewody - głośnikowy (konfekcjonowany również w krótkich odcinkach jako zworki) oraz zasilający. Pod względem wydajności kabel głośnikowy Ultra Blue II plasuje się pomiędzy zdobywcą wielu nagród na poziomie podstawowym - Blue II - a wielokrotnie nagradzanym kablem Black II. Zworki Ultra Blue II są przeznaczone do współpracy z tym samym modelem kabli głośnikowych, także z przewodami z serii Blue II. Mają one zastępować zworki dostarczane przez producentów kolumn z modelami wyposażonymi w dwie pary terminali głośnikowych.

Kabel zasilający Tellurium Q Ultra Blue II wygląda prawie tak samo, jak produkowany dotychczas Ultra Blue z wyjątkiem dopisku "II", oznaczającego kabel nowej generacji. Podłącz nowy Ultra Blue II po starej wersji, a w ciągu kilku sekund usłyszysz, dlaczego ulepszyliśmy ten kabel. Dźwięk jest pełniejszy, bardziej organiczny i lepiej zbalansowany w całym paśmie. Poziom detaliczności jest nadal taki sam, ale wszystko inne osiągnęło wyższy poziom wydajności.

"Scena dźwiękowa ma dużą głębię, ale wydaje się szersza z Ultra Blue II…Ogólnie rzecz biorąc, górny koniec Ultra Blue II jest bardziej elegancki, a bas mocniejszy."

Hi-Fi Choice

ULTRA BLUE II SPEAKER CABLE

Kabel głośnikowy

Znajdź dealera

ULTRA BLUE SPEAKER CABLE


ULTRA BLUE II JUMPERS

Zworki do kolumn głośnikowych

Znajdź dealera

ULTRA BLUE JUMPERS


ULTRA BLUE II POWER CABLE

Kabel zasilający

Znajdź dealera

ULTRA BLUE II POWER CABLE