Produkty Tellurium Q to pierwsze kable zaprojektowane tak, aby zlikwidować zniekształcenia fazowe. By to osiągnąć, przy tworzeniu tych kabli dołożono wszelkich starań, aby uzyskać odpowiednie parametry zarówno elektryczne, jak i mechaniczne. Materiał przewodnika, jego konstrukcja, specjalne domieszki, geometria kabla, właściwości dielektryczne, tłumienie wibracji - wszystkie te elementy wraz z doskonale zbalansowaną induktancją, pojemnością i rezystancją dają efekt końcowy w postaci kabli o wyjątkowych zaletach. Dzięki uniknięciu problemów z timingiem oraz podbarwień, które są efektem zniekształceń fazowych, kabel doskonale przekazuje wszystkie niuanse, dynamikę i rytm zawarte w danym nagraniu.

Przewody z serii Blue Diamond są tak naprawdę blisko spokrewnione z modelami należącymi do serii Ultra Black, z tym, że Blue Diamond nieco lepiej pasują do rozjasnionych systemów - potrafią delikatnie wygładzić ich dźwięk. Brzmienie kabli Blue Diamond można określić mianem słodkiego. To absolutnie nie oznacza przesłodzonego dźwięku czy utraty detaliczności. Te ciepłe, przyjaźnie dla ucha brzmiące kable, które poszerzają scenę dźwiękową, pozwalając jednocześnie odkrywać kolejne warstwy detali nawet w dobrze już znanych nagraniach.

Ze względu na bliskie pokrewieństwo konstrukcyjne z modelami Ultra Black, w serii Blue Diamond znajdziemy w chwili obecnej tylko dwa modele - kabel głośnikowy oraz zbudowane na bazie tego samego przewodnika zworki. Producent postanowił w ten sposób umożliwić klientom wybór kabli głośnikowych, które pozwolą na uzyskanie takiego samego poziomu jakościowego, ale zmierzając w stronę brzmienia o nieco innym charakterze.

"Podczas przesiadki z kabli Blue na Ultra Blue i z Ultra Blue na przewody z serii Blue Diamond panuje aura spójności, jednak wydajność rośnie skokowo. Nie można zaprzeczyć, że Blue Diamond jest gwiazdą w tej trójce."

HiFi Pig

BLUE DIAMOND SPEAKER CABLE

Kabel głośnikowy

Znajdź dealera

BLUE DIAMOND SPEAKER CABLE


BLUE DIAMOND JUMPERS

Zworki do kolumn głośnikowych

Znajdź dealera

BLUE DIAMOND JUMPERS

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych, zapoznając się z naszą polityką prywatności.